SERTLEŞME TEDAVİSİNDE İLAÇLAR

Sertleşme bozukluğunda kullanılan ilaçlar günümüzün dünyasında en çok kullanılan ilaçlarıdır.Çoğunlukla doktor kontrolü dışında kullanılması en önemli sorundur.İhtiyacı olan olmayan herkes bu ilaçları kullanmış yada en az bir kez denemiştir.Durum öyle bir hale geldi ki benzin istasyonlarında , marketlerde , kahvehanelerde ve daha birçok yerde sahteleri satılmaktadır.Bilinen yasal piyasanın yanında bilinmeyen yasal olmayan bir piyasada mevcuttur.

İlaç tedavisinde en önemli nokta doğru hastaya doğru ilacı başlamak olacaktır.Örneğin çok az bir sertleşme sorunu olan .

hastaya en yüksek doz ilaç başlanmamalı.İnsanların kendini garantiye alma eğilimi genetik olarak vardır.Bu nedenle kişi ilaç alırken en etkilisini ve en uzun sürenini alır. Kişi tedaviyi kendi kendine yapmaya çalışırsa bu yadırganacak bir durum değildir

İlaçların tek etkisi geçici olarak penise giden kan akımını artırmak.Ne kadar çok kan o kadar sertleşme ana slogandır.Etki kalıcı değildir.Bazı ilaçlarda 5-6 saat bazı ilaçlarda 24 saat sürebilir.Süre birazda kişinin cinsel heyecanına bağlıdır.Çok istek yok ise 24 saatllik bir ilaç bile daha kısa etki edebilir.Tam terside doğrudur.Buradan anlaşılacağı gibi ilaçlar cinsel istek ve arzuyu artırmaz.Sadece istek ve arzu var ise sertlik derecesini artırır.

Sağlıklı hiçbir sorunu olmayan kişilerde ilaç kullanabiliyor.Burada temel sorun performans anksiyetesi.Genelde evli erkekler başka bir partner ile olacağı zaman karşı tarafı memnun etmek için ilaç kullanabiliyor.Belkide kısa sürede daha fazla ilişkiye girmek için.Belki de erken boşalma nedeniyle olacak sertleşme kaybını engellemek için.

Ben ilaç tedavisi başlayacaksam kiminle , nerede ve ne zaman kullanılacağını öğrenmek isterim.40  yıllık eşi ile kullanacaksa düşük doz ve kısa süreli ilaç yeterli olabilir.Fakat kişinin birden fazla partneri var ise o zaman ya uzun süreli yüksek doz ilaçlar yada düşük doz her gün kullanılan ilaçlar uygun olabilir.Sonuç olarak hangi ilacın hangi dozda hangi hastaya başlanacağı çok önemlidir.Aksi halde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkar.

İlaçlar kabaca kısa-uzun etkili , her gün-ilişki öncesi kullanılan ilaçlar diye sınıflandırabiliriz.Her gün kullanılan ilaçlar düşük dozludur ve ilişkiden bağımsız kullanılır.İlişki öncesi kullanılan ilaçlar ise ilişkiden 1-2 saat önce , bir kez kullanılır.Bunların dışında başka çeşit ilaçlar yoktur.

İlaçların yan etkileri çok konuşulan bir durumdur.Baş ağrısı ,yüzde kızarma , huzursuzluk hissi , görmede bulanıklık, çarpıntı en sık görülenlerdir. Doğru kişiye doğru ilaç başlanırsa bu etkiler çok az görülür.Sağlıklı bir kişi en yüksek dozda ilaç alırsa bu etkilerin hepsi görülür.İlaçlar içinde kimisi yüz kızarıklığını fazla yaparken kimisi baş ağrısını fazla yapar.Kalp ritm bozukluğu olan hastalarda kullanımı önerilmez.Tedavi edilmiş ( by-pass ,kapak hastalığı vs)  kalp damar hastalığı olan hastalar ilaçları kullanabilir.

Piyasada kullanılan bitkisel diye  sunulan ve genelde içinde ilaçların etken maddeleri bulunan katkı maddelerini kullanmayın.İçinde hangi dozda ilaç olduğu ve her alındığında farklı miktarda doz aldığınızı unutmayın.Bazen 50 bazen 200 mlgr  ham madde alıyor olabilirsiniz.Bu tehlikeli bir durumdur.