Penis Büyütme Hakkında

Dürüst olmak gerekirse penis boyunuz ne olursa olsun daha büyük ve kalın penis her erkeğin hayalini süsler. Hatta bu amaçla bazıları eyleme bile geçip penis büyüten hapları , kremleri ,egzersizleri ,cihazları ve ameliyat seçeneklerini kullanmış olabilir.

Penis boyu ve kalınlığı üzerinde konuşmadan önce penisin içine gireceği vajina ile ilgili kısa bilgi aktarmak isterim.

Vajina latince kılıf anlamına gelir. Irksal ve coğrafi bir farklılık göstermekle birlikte ilişki öncesi normal bir vajinanın uzunluğu 7-10 cm , çapı da 2-2.5 cm dir .İlişki sırasında genişleyen ve uzayan normal bir vajinanın uzunluğu 9-12 cm , çapı ise 3- 4.5 cm’ye kadar ulaşabilir. Vajina dip (arka) kısma doğru genişler.

Burası ilişki sırasında 6 cm’ye kadar ulaşabilir. Vajinanın sadece ön 1/3 lük kısmı cinsel yönden uyarılabilir, geri kalan kısımları sadece basıncı hisseder. Vajenin dip kısmında bulunan rahim ağzı ise çok hassas yapıda olup basıncı diğer yerlere göre daha fazla algılar. Bu nedenle burada meydana gelecek aşırı basınç sonucu kadınlarda ağrı ve acı hissi olabilir.

Penis boyu; erişkin bir erkekte sertleşmiş penis kökünden penis ucuna kadar ortalama 9-16 cm’dir. Erkeklerin ortalama penis boyu 13 cm, genişliği ise 2-3 cm’dir. Penisin en hassas bölgesi 1/3 lük uç kısmıdır.

Penis küçüklüğü psikolojisi …

Bazı erkekler penislerinin küçük olduğu fikrine takılırlar. Ölçüldüğü zaman normal olsa bile bunu düşünmekten kendini alı koyamazlar. Açıkça söylemek gerekirse çoğunlukla hastalarımı penislerinin küçük olmadığı konusunda ikna etmekte zorlanıyorum. Bazen de ikna edemiyorum. Yapılan çalışmalarda bu kişilere penis büyütme ameliyatı yapılsa bile yine de memnun değiller.

Şişmanlık ve penis boyutu….

Penis boyunun küçük olduğunu söyleyen erkeklerin önemli bir kısmında şişmanlık vardır. Şişman ya da kilolu hastalarda penis boyutunu arttırmanın en önemli yolu kilo vermektir. Kilo vermek penis çevresindeki yağların kaybına yol açtığı için penis ortaya çıkacak ve boyut artımı olmuş gibi görünecektir.

Penis büyüten haplar, kremler ve cihazlar ….

Penis hapları ve kremleri özellikle sanal ortamda çok sayıda alıcı bulmaktadır. Bilimsel olarak etkileri yoktur.

Buradan size iki soru sormak isterim;

                     Acaba penisi büyüten bir hap ya da krem bulsanız bunu 60 tl’ye satar mısınız?

                     Acaba hiçbir işe yaramayan bu ürünleri kaç paraya satarsanız alıcı parasının peşine düşmez?

Penisi germe aletleri ve egzersizleri bir diğer yöntem olarak sunulmaktadır. Penis uzamasında bilimsel olarak kanıtlanmış yöntemlerdir. Bu aletleri 6 ay boyunca günde sekiz saat penisinize uygulamanız gerekir. 6. ayın sonunda 1-2 cm lik bir uzama gerçekleşebilir. Burada büyümeden ziyade sadece uzamadan bahsedilebilir. Kaldı ki aynı işlemi el parmağınıza da yapsanız sonuç aynı olabilir. Özellikle germe egzersizi kendi içinde ciddi sorunlar yaratabilir. Örneğin penis zarında yırtıklar, penis damarlarının zarar görmesi ve nihayetinde sertleşme sorunları.

O zaman şu soru önemlidir.

                  1 cm’lik bir uzama için bu kadar ciddi riskleri almaya değer mi?

Penise PRP ve Vakum uygulaması ..

Penis pompası ya da vakum cihazları esas olarak penisi sertleştirmek için kullanılır.Uzun süre kullanımında ortalama 0.5 cm lik bir uzama bildirilmiştir.

Yapılan klinik çalışmada PRP ve vakum tedavisinin birlikte kullanımı sonucunda ciddi başarılar elde edilmiştir.Detaylar için

P-Shot tedavisi ile penis büyütme makalesini okuyabilirsiniz.

Penis uzatma ve  kalınlaştırma  ameliyatı ….

En yaygın prosedür,  penisini pelvik kemiğe bağlayan bağı kesmektir. Bu, penisin kök kısmının vücudun dışında görünmesini sağlar. Penis hacim olarak büyümez sadece mevcut olan ve görünmeyen kısmı görünür hale getirir. Bu sayede penisin görünen kısmı uzar. Kesilen bağın yeniden bağlanmasını önlemek için,  yaklaşık altı ay boyunca ağırlık veya germe aletleri kullanması gerekir.

Diğer yöntem ise penis kalınlığını arttırmak için penis derisinin altına yağ, silikon veya doku greftlerinin konulmasıdır.

Her iki yöntemde tıbbı bir gerekçe ( mikropenis gibi) olmadan özellikle normal penis boyuna sahip olan erkeklere uygulanması önerilmez. Bu yöntemleri kullanan hastaların sadece %35’i memnun kalmışlardır. Daha vahim sonuç olarak %50’si ikinci bir düzeltme operasyonuna maruz kalmışlardır.

Bazı erkelerde, skrotum (torbalar) penisin köküne değil de ortasına doğru bağlanmıştır. Bu kişilerde bu bağlantıyı kök kısmına doğru kaydırmak penis kökünün ortaya çıkmasını sağlar. Çok kısa sürede, ayaktan ve lokal anestezi ile gerçekleştirilebilen bir yöntemdir ve bu rahatsızlıktaki  erkeklere  uygulanabilir.

Penis boyu ve kalınlığı ilişkide neden önemli değilidir;

Kadınların sadece %1’i penis boyunun ve kalınlığının ilişkide çok önemli olduğunu söylerler.

Cinsel ilişkide erkek gücünü penis boyutundan ve kalınlığından almaz.

Daha büyük bir penis erkeğin ve kadının aldığı hazzı değiştirmez.

Cinsel ilişkide partnerinizin vajinasından daha büyük bir penisinizin olması, partnerinize acı ve ağrı verebilir.

Cinsel ilişki sadece penisin vajen içinde gidip gelmesi değildir.

Kadınların sadece %20’si vajinal orgazm olabilir.

En önemlisi penisinizi 1-2 cm büyütmek için harcayacağınız zaman ve para karşılığında sizin ve partnerinizin alacağı haz değişmeyecektir. Enerjinizi ,vaktinizi ve bütçenizi penisinizi büyütmeye değil de partnerinizi duygusal yönden nasıl tatmin ederime harcarsanız , hem sizin hem de partnerinizin cinsellikten alacağı hazzı arttırmış olursunuz.