PENİS PRP TEDAVİSİ (P-Shot)

PRP (Platelet Rich Plazma) tedavisi trombosit dediğimiz kan hücrelerini içeren plazmanın penis içine enjeksiyon yöntemi ile uygulanmasıdır. Penise PRP tedavisinin ticari bilinen adı P-Shot 'dır.

Penis terapisinin birincil amacı, yeni vasküler (damar) yapıların oluşması ile hem ereksiyon miktarını  hem de süresini uzatmaktır.Kısacası sertleşme tedavisi yapmak.İkincil amacı şok dalgası ve bir takım medikal aletler ile birlikte kullanıldığında penis boy ve kalınlığında artışa katkıda bulunmasıdır.

Trombositler doku rejenerasyonu için hücre onarımı, çoğalması ve farklılaşmayı uyaran kimyasal sinyallerdir. PRP tedavisi çeşitli dokuların onarımını kolaylaştırmak için şifa kapasitesine dayanarak tıbbın çeşitli alanlarında kullanılmıştır. Ortopedik, kardiyo-vasküler, KBB, yara iyileşmesi ve plastik cerrahlar PRP'deki güçlü büyüme faktörlerini yıllardır kullanmaktadır.

Kişiden alınan 10cc gibi az bir miktar kan tüp içerisinde santrifüj cihazına yerleştirilir. Santrifüj cihazı alınan kanın içinde trombositleri ayrıştırmamızı sağlar.Ayrıştırılan plazma özel bir tüpe alınır oradanda penise verilmek üzere enjektörlere çekilir.

Penisin 6 farklı bölgesine elde edilen trombositten zengin plazma enjekte edilir.Enjeksiyon işlemi yaklaşık 3-4 dakika sürer.

Kişilerin ihtiyacına göre 1-3 seans uygulama planlanır.

Ortalama 3 hafta veya 3 ayda bir kez işlem gerçekleştirilmektedir.Tedavi süresince alınan yanıta göre tedavi aralıkları uzatılabilir.

serteşme prp tedavisi
prp sertleşme tedavisi

Lokal anestezik kremin kullanımı, kan alımı, kanın santrifüje edilmesi, penisin  dezenefekte edilişi, PRP’nin  uygulanışı ve  uygulama bölgesinin temizlenmesi şeklinde gerçekleşen prosedürün ortalama olarak 30-45 dk bir süre içerisinde tamamlanacağını söylemek mümkündür. İşlem sonrasında sosyal yaşamı etkileyebilecek ve günlük yaşantınıza devam etmenizde sorun oluşturabilecek hiçbir durum oluşmamaktadır.

Penise uygulanan PRP tedavisinde lokal anestezik kremler kullanıldığı için kişiler iğnenin giriş ağrısını hissetmez.

Kişinin kendi kanından kendi hücrelerini ayırıp verdiğimiz için herhangi bir alerjik reaksiyon söz konusu değildir.İçeriye verdiğimiz hücreler zaten orada mevcut.Biz sadece sayısını artırıyoruz. PRP doğal ve güvenli bir çözümdür.Bugüne kadar PRP yapılmış yaklaşık 9000 çalışma vardır.Hiçbirinde ciddi bir yan etki bildirilmemiştir.