Haz Almak İçin Orgazm Şart mıdır?

Haz almak için orgazm olmak zorunda değilsiniz…

Orgazm olmaya çalışmayın , haz almaya çalışın...

Orgazm olmayı öğrenmeyin , haz almayı öğrenin...

Orgazm olma teknikleri geliştirmeyin , haz alma teknikleri geliştirin...

Partnerinizi orgazma ulaştırmaya çalışmayın , haz verip haz almaya çalışın...

Daha iyi ve daha çok orgazm olmaya çalışmayın , daha iyi ve daha çok haz almaya çalışın...

Hedefiniz haz almak olursa orgazm refleks olarak ortaya çıkacaktır. Hedefiniz orgazm olmak olursa üzerinizde baskı oluşacak ve bu baskı  haz almanızı engelleyecektir. Haz alamayınca refleks olan orgazm ortaya çıkmayacaktır.

Haz değil orgazm hedeflenirse kendinizi  başarmaya ve bir an önce sonuç almaya odaklanmış bir şekilde bulabilirsiniz. Sonuç yada orgazm odaklı olunursa orgazm imkansız hale gelebilir.

Şunu yaparsak orgazm olabiliriz , bunu uygularsak orgazm olamayız diye kesin kurallar ve bilgiler yoktur. Öncelikle orgazm olabiliyorsanız bunu elinizde tutun ve kaybetmeyin. Yapacağınız yada öğreneceğiniz uygulamalar size haz vermiyorsa yapmayın. Herkes her durumdan haz alacak diye bir kural yoktur.Kimi kadın oral seks yapılmasından haz alır , kimi kadın vajinal ilişkiden.

Bir orgazm türünü bilip , öğrenip  ve deneyimleyip haz alamadığınız için terk etmek ile baştan karşı çıkmak arasında çok büyük fark vardır.Bunu bilemezsiniz. Çok büyük bir hazzı kaçırıyor olabilirsiniz.

Haz almayı ve orgazm olmayı azaltan bazı  korkular vardır;

Yakalanma korkusu ,bakireliğin bozulma korkusu,hamile kalma korkusu ,günah işleme korkusu ,terk edilme korkusu ,zevk verememe korkusu ,beğenilmeme korkusu.

Korku bir duygudur , duygular ise beynimizin bize verdiği uyarılardır.Bu aşamada iki seçenek ortaya çıkar.Ya duygularınızın esiri olarak yaşamaya devam edersiniz yada uyarıları dikkate alıp bunlara uygun çözümler üretirsiniz.Doğrusu çözüm üretmektir.Çözüm üretmenin temel kaynağı ise bilmek , öğrenmek ve deneyimlemektir.

Bilin , Öğrenin ve Deneyimleyin.

Haz Alamıyorsanız Yöntemi Terk Edin.

Endişe Etmeyin

Ve

Kaldığınız Yerden Devam Edin