ERKEN BOŞALMA NEDİR ?

Erken boşalma kişinin , boşalma üzerinde kontrolünün ve denetiminin olmamasıdır. Düzenli bir ilişkide ( en az 1 ay) ilişkiye başlamadan , başlar başlamaz yada başladıktan kısa bir süre sonra istemediği halde boşalmadır. Bu durum cinsel hayatın başlangıcından itibaren olabilir yada sonradan da başlayabilir.

Baştan beri olan erken boşalmanın en önemli sebebi kazanılmış davranışlardır.Tüm hayatı boyunca banyoda tuvalette kaçak kaçak acele ederek mastürbasyon yapan erkeklerin  ilişkide erken boşalması kaçınılmazdır. Bu kazanılmış alışkanlık ilişkide gerçeğe dönüşmektedir.
Sonradan başlayan erken boşalmanın anlık psikolojik travmalar veya ortaya çıkan hastalıklar (guatr ,hormon bozuklukları, prostat hastalıkları gibi) ile ilişkisi çok kuvvetlidir.Bu durum genel olarak hasta tarafından ifade edilir veya kolayca testler ile saptanabilir.Sorun ortadan kalkınca boşalmada normale döner.

Bende Erken Boşalma Var mı? 

Erken Boşalma Nedenleri ?

ERKEN BOŞALMA İLAÇ TEDAVİSİ

ilaç tedavileri kullandığınız sürece etkili olabilir.Bazı ilaçlar ilişki öncesi bazı ilaçlar tüm hayat boyu kullanılması gerekir.İlaçların penisin vajen içindeki süreyi 3-8 kat artırdığı tespit edilmiştir. ilaçlar hap ya da krem-sprey şeklinde olabilir.

Erken Boşalma İlaç Tedavisi 

Erken Boşalma Krem Tedavisi 

ERKEN BOŞALMA DAVRANIŞ TEDAVİSİ

Davranış ve bilgi tedavisi ile kalıcı bir tedavi yapılabilir. Tedavide 3 temel nokta vardır.Önce kendini sonra partnerini tanıma ,cinsel bilgiler almak ve cinsel  heyecanını kontrol edebilme.Bu konuda daha fazla bilgi için uzaktan eğitim programımızı inceleyebilirsiniz. www.boodep.com

Erken Boşalma Davranış Tedavisi 

ERKEN BOŞALMA TİBİAL SİNİR STİMULASYONU

Yeni bir tedavi yöntemdir. 12 hafta , haftada 3 kez , 30 dakikalık senslar ile tibial sinirin uyarımı ile erken boşalma engellenir. Boşalma süresini 3-8 kat artırabilir. Kişiler tedavi kendileri ve evde uygular.